هنگام سفر به شهر وان چه غذاهایی رو امتحان کنیم؟

سپهر ریاحی 180 1402/01/06

وان ترکیه شهری است که به خاطر غذاهای غنی و متنوعش معروف است. وان که در شرق کشور واقع شده است به خاطر مواد تازه، ادویه های خوش طعم، و تکنیک های آشپزی منحصر به فردش شناخته شده است. فرقی نمی‌کند اهل غذا خوردن باشید یا صرفاً به دنبال کشف افق‌های آشپزی جدید هستید، در وان چیزی برای همه وجود دارد. در اینجا راهنمای برخی از غذاهای ضروری و غذاهای محلی این شهر است.

صبحانه ون


صبحانه ون یک غذای محلی است که در سراسر ترکیه معروف است. صبحانه شامل انواع غذاها مانند پنیر، زیتون، عسل، مربا و نان است. یکی از غذاهای پرطرفدار در صبحانه، کیماک است که نوعی کرم لخته شده است که با عسل سرو می شود. یکی دیگر از نکات برجسته صبحانه، سبک منحصر به فرد وان از تخم مرغ های آب پز است که در سس گوجه فرنگی با فلفل و ادویه طبخ می شود.

مانتی


مانتی نوعی پیراشکی ترکی است که در سراسر کشور طرفداران زیادی دارد. در وان، این غذا با ترکیبی منحصر به فرد از مواد تشکیل دهنده، از جمله گوشت چرخ کرده، پیاز و جعفری درست می شود. کوفته ها آب پز می شوند و سپس با سس گوجه فرنگی و ماست سیر سرو می شوند.

کویمک


کویمک نوعی فوندو پنیر است که در وان رایج است. این غذا با مخلوطی از پنیر ذوب شده، آرد ذرت و کره درست می شود. پنیر استفاده شده در این غذا معمولا محلی است و این غذا اغلب با نان یا سیب زمینی سرو می شود.

اتلی اکمک

اتلی اکمک یک نوع پیتزای ترکی است که در شهر وان طرفداران زیادی دارد. این غذا با پوسته نازک درست می شود و روی آن گوشت چرخ کرده، پیاز و فلفل تند می شود. پیتزا در اجاق چوبی سنتی پخته می شود و گرم سرو می شود.

کاورما

کاورما نوعی خورش ترکی است که با گوشت، پیاز و گوجه فرنگی درست می شود. این غذا اغلب در ظرف سفالی پخته می شود و با ادویه های محلی طعم دار می شود. گوشت استفاده شده در این غذا می تواند متفاوت باشد، اما گوشت بره و گاو رایج ترین آنها هستند.

آیران

آیران یک نوشیدنی سنتی ترکی است که با ماست، آب و نمک درست می شود. این نوشیدنی در سراسر ترکیه محبوب است، اما به ویژه در تابستان های گرم وان با طراوت است. آیران اغلب با وعده های غذایی یا به عنوان یک نوشیدنی گوارا به تنهایی سرو می شود.

باقلوا

باقلوا یک شیرینی شیرین است که در سراسر ترکیه محبوبیت دارد. شیرینی با لایه‌هایی از خمیر فیلو درست می‌شود و با آجیل خرد شده و شربت عسل پر می‌شود. در وان باقلوا را اغلب با گردو و پسته محلی درست می کنند.

سوجوک

سوجوک نوعی سوسیس ترکی است که در وان رواج دارد. سوسیس با گوشت چرخ کرده یا گوسفند تند تهیه می شود و اغلب برای صبحانه یا میان وعده سرو می شود. سوجوک را می توان به تنهایی خورد یا به عنوان رویه پیتزا یا غذاهای دیگر استفاده کرد.

در پایان، وان، ترکیه شهری است که غنی از سنت های آشپزی و غذاهای محلی است. بازدیدکنندگان می‌توانند رستوران‌ها و بازارهای متعدد شهر را برای امتحان غذاها و طعم‌های بی‌نظیر منطقه کشف کنند. از صبحانه معروف وان گرفته تا غذاهای محلی مانند مانتی و کویمک، برای هر غذاخوری در وان چیزی وجود دارد. بنابراین، چرا تعطیلات بعدی خود را در وان رزرو نکنید و غذاهای خوشمزه و متنوع شهر را برای خود کشف نکنید؟

ثبت نظر